9:08 AM 1398/08/04 تعداد بازدید: 221

  اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان کشور جهت سرمایه گذاری در حوزه آبزی پروری گلستان

 

مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی نشست مشترک فی مابین اداره کل شیلات گلستان و کارشناسان بنیاد مستضعفان کشور، راهکارهای سرمایه گذاری این بنیاد در حوزه آبزی پروری استان گلستان به ویژه بخش میگو و ماهیان خاویاری بررسی شد.


 

مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی نشست مشترک فی مابین اداره کل شیلات گلستان و کارشناسان بنیاد مستضعفان کشور، راهکارهای سرمایه گذاری این بنیاد در حوزه آبزی پروری استان گلستان به ویژه بخش میگو و ماهیان خاویاری بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان مهندس سید جواد قدس علوی با اعلام این خبر بیان داشت: این نشست پیرو جلسه دکتر حق شناس استاندار گلستان و مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان کشور برگزار گردید که در رابطه با ظرفیت ها و طرح های اقتصاد مقاومتی شیلات نظیر پرورش میگو و ماهیان خاویاری بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از برنامه های انجام گرفته در فاز 1 مجتمع پرورش ماهیان خاویاری و فاز 2 مجتمع پرورش میگو گمیشان به حاضرین ارائه شد و پشینهاد اجرای طرح پایلوت پرورش ماهیان خاویاری در مجتمع پرورش ماهیان خاویاری گمیشان توسط بنیاد مستضعفان کشور دردستور کار قرار گرفت تا بدین ترتیب سرمایه گذاران و متقاضیان از این طرح الگوبرداری نمایند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین شیلات گلستان از بنیاد مستضعفان درخواست نمود تکمیل ساخت و سازهای بخشی از فاز 1  مجتمع میگو گمیشان را عهده دار شده و پس از تکمیل این مزارع را دراختیار سرمایه گذاران بومی با توانمندی اقتصادی پایین قرار  دهد تا بدین ترتیب شاهد رونق اقتصادی مردم آن منطقه نیز باشیم.

همچنین طاهری نائب رئیس هیئت مدیره هلدینگ کشاورزی بنیاد مستضعفان کشور نیز در این جلسه با اشاره به دعوت استاندار گلستان از رئیس بنیاد مستضعفان کشور جهت ورود این نهاد به حوزه آبزی پروری گلستان گفت: این بنیاد آمادگی خود را پس از بررسی کارشناسی طرح ها و با دستور رئیس بنیاد مستضعفان جهت ورود به حوزه آبزی پروری استان گلستان اعلام می دارد.

وی در پایان یادآور شد: در حال حاضر بنیاد مستضعفان کشور در زمینه حمایت از پرورش ماهیان خاویاری در استان های شمالی کشور در حال فعالیت و همکاری می باشد که امیدواریم بتوانیم با ورود به صنعت آبزی پروری استان گلستان شاهد رشد و پیشرفت حوزه آبزی پروری این استان نیز بیش از پیش باشیم.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان